FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
- Jak można zamówić garaż ?
- Co zawiera cena?
- Kiedy płacę za garaż?
- Jak długo czekam na zamówiony garaż?
- Co powinienem przygotować przed montażem garażu?
- Czy na terenie budowy musi być prąd?
- Ile trwa montaż garażu?
- Czy garaż jest tynkowany na miejscu montażu?
- Kiedy dowiem się o montażu?
- Z jakich materiałów zbudowany jest taki garaż?
- Czy garaż jest mocowany do podłoża?
- Czy dach wytrzyma napór śniegu?
- Jakie bramy są montowane do garażu i czy mają napęd?
- Czy montujecie w garażu okna i drzwi?
- Czy dajecie gwarancję?
Garaże można zamówić mailowo lub osobiście w punkcie obsługi klienta w Lublińcu w województwie śląskim
Cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT.
Po zaakceptowaniu przez klienta oferty podpisuje on umowę, która zawiera uzgodnienia dotyczące zapłaty za wybrany garaż.
Czas oczekiwania zależy od skomplikowania konstrukcji oraz od konieczności sprowadzenia właściwych bram czy napędów do nich od producentów. Maksymalny termin oczekiwania wynosi ok.6 tygodni.
Sugerujemy naszym klientom upewnienie się we właściwym dla nich urzędzie miejskim lub gminnym czy wybrany przez siebie garaż będą mogli postawić korzystając jedynie ze zgłoszenia takiej chęci czy też konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.
Inwestor zobowiązany jest przygotować właściwy fundament pod zamawiany garaż. Proponujemy trzy warianty : jednolita płyta betonowa, fundament wieńcowy lub punktowy. Po zawarciu umowy przekazujemy klientowi bezpłatnie szkic takiego fundamentu wraz z opisem odpowiedniego betonu.
Ekipa montażowa zwykle jest wyposażona w agregat prądotwórczy, więc jest samowystarczalna w tym zakresie, choć istniejąca instalacja jest sporym ułatwieniem.
W zależności od stopnia skomplikowania konstrukcji i wielkości zamawianego obiektu od kilku do kilkunastu godzin. W szczególnych przypadkach jeśli jest to zabudowa wielostanowiskowa nawet kilka dni.
Nie, wszystkie elementy garażu są otynkowane w trakcie produkcji i jedynie połączenia poszczególnych części ścian są tynkowane po ich zmontowaniu jeśli warunki pogodowe na to pozwalają.
Odpowiednio wcześniej ustalamy z klientem telefonicznie bądź mailowo termin montażu.
Szczegółowy opis techniczny garaży tynkowanych znajduje się na naszej stronie w odnosniku garaże tynkowane. Każdy z elementów składowych naszych garaży jest ocynkowany co zwiększa jego odporność na korozję. Następnie pojedyncze kasety ścian zostają ze sobą łączone przez zaginanie i zgrzewanie tworząc samonośną konstrukcję ściany. Dalej następuje odtłuszczanie, gruntowanie i tynkowanie natryskowe. Kolejny etap to suszenie w wysokich temperaturach. Tak przygotowane elementy ścian transportowane są do klienta i montowane wraz z dachem i bramą.
Tak, każdy garaż jest mocowany do podłoża specjalnymi kotwami i dlatego tak ważne dla nas jest właściwe przygotowanie podłoża oraz rozmieszczenie punktów kotwienia. W tym celu przekazujemy inwestorowi szkic rozmieszczenia tych punktów.
Wszystkie nasze konstrukcje obliczone są statycznie na nacisk właściwy dla 3 strefy obciążenia śniegiem występującej praktycznie w każdej części Polski.
Garaże tynkowane firmy BUD-GAR wyposażane są standardowo w bramy uchylne lub segmentowe dwóch wiodących producentów na rynku polskim tj. Hormann i Wiśniowski. W niektórych przypadkach mogą być stosowane bramy innych producentów. Na życzenie klienta bramy mogą posiadać napęd elektryczny.
Tak, jeśli klient zamówi garaż wraz takimi elementami dodatkowymi, to zamontujemy je w miejscu wcześniej uzgodnionym.
Na nasze konstrukcje udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.